Access To Land

Půda pro naše potraviy

Snímek vytvořený pro partnerství Přístupu k půdě

Půda pro naše potraviny from Access to Land Network on Vimeo.

Půda pro naše potraviny je dokumentární snímek režiséra Julia Moliny natočený pro síť Přístup k půdě. Film nás vezme na výpravu Gavina Bridgera, zelináře na komunitně podporovaném statku Farnham Local Food v Anglii, po různých evropských zemích, kde hledá možnosti získávání půdy pro agro-ekologické hospodaření. Farnhamský komunitní potravinový projekt právě nyní hledá půdu a Gavin zjistil, že tento problém zdaleka neřeší sám. Všude v Evropě je těžké najít vhodnou a cenově dostupnou půdu, a to brání rozvoji udržitelného, často drobného hospodaření. Gavinova mentorka Rachel Harries z organizace Soil Association jej propojila se sítí Přístup k půdě a jelo se.

Tento cestovatelský dokument nám nabízí vhled do kontextu a přístupů iniciativ občanské společnosti v různých zemích v otázce přístupu k půdě: Anglie, Francie, Španělsko, Itálie a Rumunsko. Gavin se setkává s iniciativami zabývajícími se přístupem k půdě, a také se zemědělci či novinářem Georgem Monbiotem, aby lépe pochopil rozsah a historické souvislosti tématu. Tento dokument poskytuje velmi přesný úvod do tématu přístupu k půdě v Evropě a zcela ojediněle zachycuje celou řadu praktických zkušeností.

Jazykové verze:

Film je zatím krom anglické verze ještě ve francouzštině, rumunštině, češtině, italštině, španělštině, katalánštině a němčině.

Základní informace:
 Délka: 34 minut
 Původní znění: anglické
 Titulky: francouzské, rumunské, české, španělské, katalánské, italské a německé
 Licence: Creative Commons Licence Attribution-Non Commercial-Share Alike 2.0

Kde lze film vidět a sdílet?
Promítejte a sdílejte film jak chcete a můžete!

 Sledujte jej online v angličtině, verze ještě ve francouzštině, rumunštině, češtině, italštině, španělštině, katalánštině a němčině.
 Stáhněte si film na vimeo (klikněte na video výše), abyste jej mohli sdílet, uspořádejte veřejné promítání nebo jej promítejte offline
 Podělte se s námi o vaše nápady na twitterur: #accesstoland and #landforourfood
 Sdílejte jej na Facebooku


Share:

Subscribe to our mailing list

* indicates required